Po zabiegu makijażu permanentnego
Niestety nawet Klientom, którzy przestrzegają wszystkich wytycznych, linergista nie może zagwarantować, że efekt będzie u każdego identyczny. Na końcowy rezultat wpływ mają indywidualne cechy klienta, wiek, rodzaj cery, stan zdrowia, czynniki hormonalne, ewentualne przyjmowane leki itp.
Indywidualna jest również trwałość makijażu i zależy od predyspozycji genetycznych, rodzaju jego skóry, ekspozycji na promieniowanie UV, zabiegów i kosmetyków, których działaniu poddawana jest skóra.
Przestrzeganie zaleceń po wykonanym zabiegu pozwala na złagodzenie obrzęku, zaczerwienienia i szybkie wygojenie, uniknięcie podrażnień, infekcji bądź zakażenia oraz przede wszystkim na uzyskanie właściwego efektu makijażu. Niezastosowanie się do zaleceń może nie tylko opóźnić proces gojenia, ale także wpłynąć negatywnie na efekt końcowy makijażu.
DLATEGO
W jaki sposób mogę się umówić?
Umawiamy maksymalnie 6 miesięcy do przodu. /można wpisać się na listę rezerwową, wtedy poinformujemy o zwalniających się terminach,
Czy zabieg boli?
Poziom bólu zależy od pigmentowanego miejsca i indywidualnego progu bólowego.Używamy znieczulenia okluzyjnego w postaci lidokainy (w trakcie zabiegu preparat z lidokainą i epinefryną)
Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?
Utrzymuje się od 6-24 miesięcy (w zależności od rodzaju skóry, ogólnego zdrowia, stylu życia)
Makijaż utrzymuje się dłużej na skórach suchych i „nieskazitelnych”, skóry tłuste i mieszane szybciej „wypychają” pigment, kreski utrzymują się najdłużej. Permanent najbardziej „lubi skórę suchą ale zadbaną i zdrową, skóry tłuste, mieszane, trądzikowe, naczyniowe, z zaburzonymi funkcjami mogą słabiej przyjmować i utrzymywać pigment. Wraz z większą odpornością, makrofagi szybciej „pozbywają” się cząsteczek pigmentu.
Ile trwa zabieg?
ok 2 godzin w przypadku brwi i kresek, 2,5 – ust, poprzedzony jest konsultacją i rysunkiem wstępnym.
Czy mój makijaż za mocno zjaśniał?
Makijaż po pierwszym zabiegu może się słabiej przyjąć, jest to związane z immunologią skóry i jest to zjawisko jak najbardziej prawidłowe. Na korekcie zawsze wzmacniamy pierwotny efekt i wtedy odpowiedź immunologiczna jest słabsza, stąd efekt znacznie lepszy. Poza tym korekta intensyfikuje efekt, zawsze podczas drugiego zabiegu można zmienić metodę na intensywniejszą.
Czy to normalne, że odchodzą mi „strupki”?
Makijaż to swoista rana, wywołana przerwaniem ciągłości skóry, musi się zagoić, w procesie gojenia tworzą się strupki. O makijaż permanentny należy odpowiednio dbać i pielęgnować, zgodnie z zaleceniami linergisty. Strupki i złuszczanie się pigmentu po zabiegu jest naturalnym procesem, nie należy się niepokoić, lecz uzbroić się w cierpliwość i poczekać na stabilizację koloru.
Na początku moje brwi były intensywne, teraz sporo zjaśniały…
Makijaż NIGDY nie wygląda po wygojeniu tak jak tuż po zabiegu, jest znacznie jaśniejszy i delikatniejszy – nawet do 60%
Czy możemy uzyskać efekt mojej pomadki/ szminki/ pomady do brwi/ eyelinera?
Nie ma możliwości uzyskania kruczo czarnych brwi czy kresek oraz bordowych, mocno różowych czy krwisto czerwonych ust makijażem permanentnym. Makijaż permanentny wykonujemy na żywej tkance, nie na kartce papieru. Ponad to pigment osadza się pod powierzchnią skóry, makijaż tradycyjny leży elastycznie na jej powierzchni.
Czy można wykonać makijaż według szablonu („chciałabym tak jak na zdjęciu”) ?
Nie wykonamy zabiegu, jeżeli jest to niezgodne z zasadami pigmentacji oraz naszym poczuciem estetyki.
Czy jest jakieś ryzyko?
Zdarzają się przypadki, gdy makijaż permanentny w ogóle sie nie przyjmuje , są to niezmiernie rzadkie sytuacje a ich przyczyna może być nieznana, leżąca u podłoża autoimmunologii itp. Nie podejmujemy się korekt nieudanych, krzywych makijaży permanentnych/tatuaży wykonanych w innych salonach bez uprzedniej konsultacji. Mamy prawo odmówić zabiegu jeżeli jego poprawa nie będzie możliwa dla uzyskania satysfakcjonującego efektu lub jeżeli klientka nie zgłosiła wcześniej, że posiada już wykonany makijaż.
PRZECIWWSKAZANIA
ZALECENIA POZABIEGOWE
ZALECENIA POZABIEGOWE
WSKAZANIA DO PRZEPROWADZENIA ZABIEGU
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
Przed peelingiem należy unikać silnie działających preparatów złuszczających lub drażniących, niewskazana jest depilacja (szczególnie woskiem).
PRZECIWWSKAZANIA
WSKAZANIA
UWAGA
Po zabiegu przez kilka dni należy unikać solarium, słońca i silniejszych kosmetyków – na przykład domowego peelingu. Przez 48 godzin po zabiegu nie należy też chodzić na basen ze względu na ryzyko zakażenia oraz przesuszenia skóry chlorowaną wodą. Przez 1 Msc po zabiegu należy nakładać na skórę krem z silnym filtrem przeciwsłonecznym
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
PO ZABIEGU
Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie lub nawet pokrzywka depilowanego obszaru skóry, które ustępują od kilku godzin do 2-3 dni po zabiegu.
W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:
Opalenizna (insolacja naturalna lub w solarium) – jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja ( kremy z filtrami anty- UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).
PRZECIWWSKAZANIA CZASOWE
PRZECIWWSKAZANIA OGÓLNE
DO 24 GODZIN PO APLIKACJI NALEŻY:
PO 48 GODZINACH PO APLIKACJI NALEŻY:
INSTRUKCJA HIGIENY OCZU przy rzęsach przedłużanych!
Rzęsy są przyklejone do naszych naturalnych rzęs w odległości około 0,5mm od powieki. Jest więc między powieką a rzęsą przedłużaną malutka przerwa.
często w tym właśnie miejscu zahaczają nam przy demakijażu włókna płatków lub patyczków kosmetycznych. Włókna zaczepiają się o rzęsę i czujemy dyskomfort. Istnieje też ryzyko wyrwania takiej rzęsy!
Rzęs przedłużane uniemożliwiają także dokładne oczyszczenie przestrzeni między rzęsami z resztek makijażu, eyelinera czy kredki.
Wszystko to niestety przyczynia się do możliwości gromadzenia bakterii a co za tym idzie – do powstania stanów zapalnych i powikłań.
Kilka wskazówek dla ochrony naszych oczu:
UWAGA!
Nie myjemy rzęs w ten sposób w dniu zabiegu. Odczyn rzęs po umyciu będzie lekko kwasowy, co może spowodować słabe wiązanie kleju na skutek czego rzęsy po prostu nie będą się nam trzymały!
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM
ZALECENIA PO ZABIEGU
PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU:
PRZYGOTOWANIE SKÓRY DO ZABIEGU
Na 7 dni przed zabiegiem
Osoby ze skłonnością do opryszczki 3 dni przed zabiegiem powinna przyjmować preparat z acyklowirem ( HEVIRAN ) – lek antywirusowy zapobiegający wystąpieniu opryszczki .
ZALECENIA PO ZABIEGU
Zabiegi są urządzeniem MEDSHAPE są całkowicie bezpieczne, ponieważ jako jedyne urządzenie tego typu MEDSHAPE posiada certyfikat medyczny CE. Zabiegi urządzeniem MEDSHAPE wykonywane są 1 raz w tygodniu i powtarzane co 5-7 dni w serii minimum 5-6 zabiegów – dla osiągnięcia pierwszych widocznych efektów redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Efekt poprawy jędrności skóry widoczny jest już po pierwszym zabiegu, natomiast pierwsze efekty w postaci redukcji cellulitu oraz tkanki tłuszczowej widoczne są po około 3-4 tygodniach od pierwszego zabiegu, czyli w okresie, gdy wykonywany jest 4-5 zabieg. Dla osiągnięcia trwałych efektów zalecana jest seria 10 zabiegów oraz po jej zakończeniu zabiegi przypominające raz w miesiącu dla podtrzymania osiągniętych efektów.
PRZECIWWSKAZANIA
ZALECENIA PO ZABIEGU
WSKAZANIA
PRZECIWWSKAZANIA
Procedura może trwać od godziny do dwóch, w zależności od powierzchni poddawanych zabiegowi.
Przed zabiegiem nakładane jest znieczulenie w kremie, z którym należy odczekać od 20 do 30 min.
PO ZABIEGU
Kilka godzin „ Po” utrzymuję się zaczerwienienie, może wystąpić lekki obrzęk. Nie należy jednak ochładzać skóry ani zażywać leków przeciwzapalnych ( zarówno przed zabiegiem, jak i po ), ponieważ kontrolowany proces zapalny jest celowy i ma za zadanie polepszenie procesów naprawczych w skórze (produkcja nowych włókien kolagenowych )
Należy pamiętać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych.
ZALECANA SERIA
Na Skuteczność zabiegu wpływa również spożywanie dużych ilości wody – przed i po zabiegu.
PRZECIWWSKAZANIA
1. Rezerwacji dokonuje się telefonicznie lub drogą elektroniczną, najlepiej osobiście w salonie, umożliwi to wstępne zaplanowanie wzoru.
2. Zainteresowane osoby zrobieniem sobie tatuażu, prosi się o zawarcie
informacji, koniecznych do ustalenia kwoty oraz czasu potrzebnego do jego wykonania- czyli pomysł (w formie przykładowych zdjęć), rozmiar podany w cm (szacunkowy),
miejsce na ciele, kolorystyka, styl w jakim ma zostać wykonany tatuaż.
3. Salon zastrzega sobie prawo do odrzucenia wzoru wybranego przez klienta, jeśli nie spełnia on zasad estetycznych tatuatora, stanowi plagiat itp. Nie jesteśmy zautomatyzowaną fabryką, a Wy będziecie nosić rysunek do końca życia. Nie wykonujemy hurtu. J
4. Wszystkie tatuaże wyceniane są indywidualnie, minimalna kwota to 200zł
5. Przygotowanie wzoru odbywa się na miejscu w salonie. Przy większych, skomplikowanych wzorach prosimy o umówienie się na wcześniejszą konsultację w naszej recepcji. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość przedstawienia projektu wcześniej, jednak wymaga to dodatkowych ustaleń.
6. Przed przystąpieniem do zabiegu tatuowania, należy wypełnić kwestionariusz zdrowotny; zapoznać się z ostrzeżeniem dotyczącym ewentualnych powikłań pozabiegowych, będących skutkiem nieprzestrzegania zasad pielęgnacji lub nieświadomości posiadanych chorób lub alergii.
7. W przypadku osób niepełnoletnich, wymagamy zgody (osobistej w salonie) rodzica lub opiekuna prawnego. W razie wątpliwości możemy zażądać okazania dowodu.
8. Nie wykonamy tatuażu osobom nietrzeźwym, bądź pod wpływem innych substancji odurzających.
9. Tatuator ma prawo przerwać sesję w przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, złego samopoczucia klienta, bądź odmówić wykonania z powodu niedostatecznego wygojenia się po poprzedniej sesji.
10. W przypadku coverów, wymagamy wysłania zdjęcia tatuażu do poprawy, a najlepiej pojawienia się w salonie osobiście w celu oceny. Nie wszystkich coverów się podejmiemy.
11. Osoby poddające się tatuowaniu muszą bezwzględnie stosować się do ogólnych zasad sanitarnych obowiązujących w pomieszczeniu zabiegowym.
12. Przed tatuowaniem należy zjeść lekkostrawny posiłek, wpłynie to dobrze na komfort podczas zabiegu. Ubieramy się najlepiej w ciemne, wygodne ubrania. Farby do tatuażu zostawiają ciężkie do sprania ślady. A przecież zależy Wam na tym, aby całą energię i serce włożyć w solidne wykonanie wzoru a nie martwienie się czy Wasze ubranie nie ulegnie zniszczeniu 😉
13. Po wykonaniu zabiegu należy przestrzegać zasad pielęgnacji tatuażu, o których informuje tatuator. Niestosowanie się do tych wytycznych może zagrażać zdrowiu i wpłynąć negatywnie na finalny efekt tatuażu.
14. W pomieszczeniu zabiegowym obowiązuje zakaz spożywania posiłków i alkoholu; zakaz przebywania osób trzecich bez zgody tatuatora; zakaz palenia wyrobów tytoniowych.
15. Każdy tatuaż jest dokumentowany zdjęciem.
Wykonanie tatuażu jest zabiegiem nieodwracalnym. Przed przystąpieniem do zabiegu prosimy o rozwagę.
Studio nie ponosi odpowiedzialności za sposób zachowania się barwników na ciele ze względu na szeroko pojęty proces gojenia się ciała.
Wszelkie skargi po stwierdzeniu braku stosowania się do zaleceń tatuatora zostają automatycznie odrzucone, poprawka takiego tatuażu jest dodatkowo płatna, w zależności od nakładu pracy.
Przeciwwskazania do wykonania tatuażu:
Jeśli w dniu umówionej wizyty występuje któreś z przeciwwskazań, trzeba brać pod uwagę odmowę tatuowania.
Zalecenia przed wykonaniem Tatuażu
Alkohol i używki
– Na 48 godzin przez, zrezygnuj z alkoholu i używek. Pozwoli to zmniejszyć obciążenie organizmu podczas tatuowania (szczególnie dużych wzorów), szybciej się zregenerować i uniknąć np. rozrzedzenia krwi
Sen
– Senność, rozdrażnienie i ból to nie najlepsze połączenie. Zadbaj więc o odpowiednią dawkę snu. Pomoże ona lepiej przetrzymać ból i siedzenie kilka godzin w jednej pozycji.
Kawa
– Kofeina wpływa na wzrost ciśnienia krwi, przez co podczas tatuowania może nastąpić zbyt obfite krwawienie, utrudniające utrzymanie się tuszu pod skórą. W dniu sesji, radzę więc zamienić kawę naturalną na zbożową, a napój energetyczny na izotoniczny.
Lekkostrawny, sycący posiłek
– Dzięki niemu w trakcie sesji nie dopadnie Cię nagły głód, nie będziesz czuć się ociężale i niekomfortowo. Poza tym, organizm lepiej zniesie dolegliwości bólowe, jeśli dostarczysz mu energii, dodatkowo nie obciążając.
Usunięcie owłosienia
– Na dzień przed przystąpienie do zabiegu tatuażu, należy usunąć owłosienie z tatuowanej partii ciała. W tym celu lepiej użyć maszynki jednorazowej, gdyż depilator powoduje mikrouszkodzenia skóry. Powoduje to utrudnienia przy tatuowaniu.
Ubiór
– Na sesję ubierz się wygodnie i luźno. Ubiór nie krępujący ruchów i nie uciskający to waży element dobrego samopoczucia podczas sesji. Pamiętaj, że tusz pozostawia niespieralne ślady. Nie zakładaj więc na sesję najlepszej białej koszuli.
Zasady pielęgnacji tatuażu
1. Opatrunek z folii należy zmienić po około trzech – czterech(nie więcej) godzinach po zabiegu. Tatuaż należy ostrożnie przemyć zimną wodą stosując mydło, a następnie delikatnie osuszyć jednorazowym ręcznikiem papierowym. Folię należy nosić w dniu zabiegu, na noc i w ciągu kolejnej nocy. Można ją zastosować również jeśli istnieje prawdopodobieństwo narażenia go na działanie zanieczyszczeń lub otarć w czasie późniejszym. Nie powinno się nosić foli bez zmiany na nową dłużej niż 3 godziny. To przyspiesza proces gojenia zamykając naruszony naskórek.
2. Świeży tatuaż smarujemy kremem do pielęgnacji tatuażu (Bepanthenem, w przypadku niepokojących zmian Trybiotykiem) przyspiesza to gojenie oraz pozwala zachować prawidłowy koloryt wykonanej pracy. Krem nanosimy na skórę poprzez wklepywanie, dzięki czemu nie dochodzi do efektu „przesmarowania” tatuażu, a skóra prawidłowo oddycha. Najważniejszą rzeczą jest zachowanie czystości oraz nawilżanie tatuażu, aby zagoił się prawidłowo.
3. Tatuaż powinno się przemywać gołą ręką, wodą z mydłem i smarować maścią trzy do sześciu razy dziennie ( najlepiej co 3 h ). Czynność tą należy powtarzać do momentu zagojenia sie tatuażu, czyli do momentu zejścia wszystkich „skórek”.
4. Nie należy w ciągu 2 tygodni od wykonania tatuażu chodzić na basen, siłownię, saunę, fitness itp. Nie wolno również opalać tatuażu przez okres 1 miesiąca od momentu wygojenia.
5. Należy unikać długotrwałych kąpieli! Powodują one odmoczenie tatuażu, co może wywołać poważne komplikacje w procesie gojenia. Pory skóry podczas kąpieli się poszerzają, a przy niezagojonym tatuażu następstwem jest wypłukanie tuszu ze skóry.
6. Nie wolno spożywać alkoholu i tym podobnych środków wpływających na wzrost ciśnienia krwi i jej rozrzedzenia przez okres minimum 7 dni od momentu wykonania pracy.
7. Wstępne wygojenie następuje po upływie od 7 do 14 dni. Całkowite zagojenie następuje po upływie 2 miesięcy. Po tym czasie skóra wraca w pełni do stanu sprzed wykonania zabiegu.
8. Nie wolno dopuścić do nadmiernego wysychania gojącego się tatuażu. Nie wolno zdrapywać pojawiających się strupków, gdyż grozi to powstawaniem blizn. Strupki zejdą same stopniowo. Nie wolno drapać tatuażu i pozwalać, aby dotykały go inne osoby.
9. Czasami po wykonaniu tatuażu może wystąpić gorączka lub możesz odczuć zmęczenie, jest to naturalna reakcja ciała na takie podrażnienie powierzchni skóry. Zalecany jest odpoczynek.
10. Po wykonaniu tatuażu nie powinno się wykonywać w tym miejscu depilacji laserowej lub innych ingerencyjnych zabiegów .
NIE WYRAŻAMY ZGODY NA KOPIOWANIE POWYŻSZEGO REGULAMINU.
RODO
Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych
KLAUZULA INFORMACYJNA
Od 25.05.2018r. obowiązuje europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych zwane RODO. W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:
1) Administratorem danych osobowych jest Beauty Universe (LOKKO Sp. z o.o. ul. Reformacka 6, 35-026 Rzeszów NIP 8133704454)
2) Dane osobowe przetwarzane będą w celu wyznaczenia terminu wizyty oraz realizacji usługi kosmetycznej*
3) Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji.
4) Dane osobowe będą przechowywane do czasu wycofania przez Panią/Pana zgody.
5) Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
Ponadto informuję że ma Pan/Pani prawo do
dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność
z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem wyznaczenia terminu wizyty oraz bezpiecznego wykonania zabiegu kosmetycznej.
Poniedziałek - Wtorek : 12.00-20.00
Środa - Piątek : 10.00-18.00
Sobota: 9.00-14.00
Nd: nieczynne